Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Raptory nad Irakiem i Syrią

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 21 lipca 2015

Samoloty wielozadaniowe F-22A Raptor regularnie wykonują loty bojowe nad Irakiem i Syrią.

Od blisko roku amerykańskie samoloty bojowe F-22A Raptor prowadzą operacje lotnicze nad Irakiem i Syrią, bombardując pozycje islamistów, dokonując rozpoznania terenu i zapewniając osłonę myśliwską sojuszniczym statkom powietrznym / Zdjęcie: USAF

Pod koniec września 2014 debiut bojowy nad Syrią zaliczył samolot wielozadaniowy F-22A (Bojowy debiut Raptorów, 2014-09-23). Raptory wzięły udział w pierwszych operacjach lotniczych prowadzonych nad syryjskim terytorium przez USA i koalicję państw arabskich (F-22 w roli bombowca, 2014-09-24). US Air Force potwierdziły, że w ciągu ostatniego roku najnowocześniejsze amerykańskie samoloty bojowe regularnie wykonywały loty bojowe nad terenami zajętymi przez bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja.

F-22A wykonują nad Irakiem i Syrią szereg operacji lotniczych, od bombardowania pozycji islamistów, przez dokonywanie rozpoznania terenu i wskazywanie celów naziemnych innym samolotom bojowym (Tysiąc francuskich misji bojowych, 2015-07-21), aż po uderzenia na cele naziemne przy pomocy bomb kierowanych SDB (Próby SDB II, 2015-02-17) i zapewnianie osłony myśliwskiej sojuszniczemu lotnictwu.

Miejsce dyslokacji i liczba F-22 wydzielonych do operacji Inherent Resolve wciąż pozostają utajnione. USAF potwierdziły jedynie, że samoloty bojowe stacjonują na terenie jednego z państw sojuszniczych w Azji Południowo-Zachodniej. Ze względu na cenzurę z opublikowanych zdjęć samolotów usunięto wszelkie oznaczenia jednostki. Jednak na niektórych z nich można dostrzec godło 94th Fighter Squadron, jednej z najstarszych eskadr myśliwskich US Air Force.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.