Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby działka F-35A

Lotnictwo wojskowe, 03 listopada 2015

Pod koniec października przeprowadzono próbne strzelania w locie działka GAU-22/A, stanowiącego uzbrojenie samolotu F-35A.

W próbnych strzelaniach GAU-22/A ponownie wziął udział drugi przedseryjny F-35A / Zdjęcie: Chad Bellay, Edwards F-35 Integrated Test Force

Przebywający w bazie lotniczej Edwards drugi przedseryjny samolot wielozadaniowy F-35A Lightning II ponownie wziął udział w próbach 25-mm działka pokładowego GAU-22/A. Tym razem strzelania wykonano podczas lotu. 30 października pilot mjr Charles Flak Trickey wystrzelił 3 serie z działka – jedną 30-nabojową i dwie 60-nabojowe.

Próbne strzelania w locie poprzedziły badania naziemne. W trakcie 3 miesięcy wykonano 13 strzelań, z użyciem amunicji ćwiczebnej PGU-23/U (Naziemne próby GAU-22/A, 2015-07-27). Ze względu na konieczność zachowania charakterystyk stealth czterolufowe działko napędowe GAU-22/A jest umieszczone za pokrywą, która otwiera się tylko na czas strzelania. Działko zabudowane jest ponad wlotem powietrza do silnika, w nasadzie lewego skrzydła.

W trakcie prób wystrzelono 150 nabojów, w 3 seriach

Kolejnym etapem badań GAU-22/A będą strzelania do celów powietrznych i naziemnych. Informacje o ich pozycji, zgromadzone przez czujniki pokładowe, będą wyświetlane na wskaźniku nahełmowym pilota (Poprawiony hełm dla pilotów F-35, 2015-08-13). W badaniach użyte zostaną seryjne Lightningi II. Próby uzbrojenia strzeleckiego F-35A mają zakończyć się w 2017.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.