Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Rahav w Izraelu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 stycznia 2016

Do portu morskiego w Hajfie wszedł okręt podwodny INS Rahav.

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu podczas ceremonii powitania INS Rahav w Hajfie. Wkrótce rozpocznie się ostatni etap przystosowywania okrętu do służby w izraelskiej marynarce wojennej, polegający na zamontowaniu wybranych elementów wyposażenia pokładowego, dostarczonych przez rodzime przedsiębiorstwa / Zdjęcie: Biuro Premiera Izraela

Wczoraj na północy Izraela odbyła się ceremonia oficjalnego powitania okrętu podwodnego INS Rahav, typu Dolphin. Pod koniec 2015 izraelska jednostka opuściła port morski w niemieckiej Kilonii i skierowała się w stronę Hajfy (INS Rahav w drodze do domu, 2015-12-18). Gości honorowymi wczorajszej uroczystości byli m.in. prezydent i premier Izraela, Reuven Rivlin i Benjamin Netanjahu.

INS Rahav jest 5. izraelskim okrętem podwodnym typu Dolphin i 2. jednostką zbudowaną w oparciu o zmodyfikowany projekt niemieckich U212 (Zgoda na piątego Dolphina dla Izraela, 2015-04-13; Czwarty Dolphin dla Izraela, 2014-09-09). W odróżnieniu od 3 OP przyjętych do służby w latach 1998-2000 Dolphiny nowej serii wyposażono m.in. w układ pędny niezależny od powietrza atmosferycznego. Powszechnie uważa się też, że okręty są zdolne do odpalania pocisków z głowicami atomowymi.

Okręty podwodne typu Dolphin buduje niemiecka grupa stoczniowa TKMS (ThyssenKrupp Marine Systems). Kupno izraelskich OP wspierają władze Niemiec. Rząd federalny w Berlinie w całości sfinansował pozyskanie pierwszych 2 jednostek tego typu, dokładając się do zakupu kolejnych (Szósty Delfin dla Izraela, 2012-03-21; Izrael kupuje kolejnego Dolphina, 2011-05-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra