Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Reaper rozbił się w Kandaharze

Lotnictwo wojskowe, 21 lutego 2016

Wczoraj wieczorem podczas podejścia do lądowania na lotnisku w Kandaharze na południu Afganistanu rozbił się amerykański bezzałogowiec bojowy MQ-9 Reaper. Maszyna była sterowana spoza terytorium Afganistanu.

Prawdopodobną przyczyną wypadku była awaria techniczna. Przedstawiciele US Air Force wykluczają zestrzelenie bbsl przez rebeliantów.

To kolejny w ostatnich miesiącach wypadek bbsl MQ-9 Reaper w Afganistanie. W listopadzie 2015 operujący z bazy w Kandaharze bezzałogowiec tego typu rozbił się blisko 500 km na północ od miejsca startu. Maszyna była uzbrojona w pociski rakietowe.

Rozbity wczoraj bbsl General Atomics MQ-9 Reaper należał do 455th Air Expeditionary Wing.

Według londyńskiego Bureau of Investigative Journalism, tylko w lutym 2016 amerykańskie bezzałogowce w ok. 60 lotach zabiły w Afganistanie ponad 350 ludzi (Feralny rok bsl USAF, 2016-01-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.