Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Remont kanadyjskich Leopardów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 kwietnia 2016

W Kanadzie otworzono nowe zakłady remontowe czołgów podstawowych Leopard 2.

Kosztem 6,7 mln CAD zbudowano nowy ośrodek remontowy dla kanadyjskich czołgów podstawowych Leopard 2 / Zdjęcie: MO Kanady

Przed kilkoma dniami na południowym wschodzie Kanady odbyła się uroczystość otwarcia nowych zakładów remontowych Canadian Army (wojsk lądowych Kanady). Obiekty będą służyły do dokonywania przeglądów remontowych czołgów podstawowych Leopard 2. Ośrodek zlokalizowano na terenie 5th Canadian Division Support Base Gagetown w prowincji Nowy Brunszwik.

Nowe centrum remontowe zlokalizowano w jednopiętrowej hali o powierzchni blisko 1740 m2. Wewnątrz mieszczą się m.in. 3 stanowiska robocze i suwnica o nośności 52 t. Zakłady wybudowano kosztem 6,7 mln CAD (20,5 mln zł).

Nowy ośrodek remontowy, podobnie jak dotychczas eksploatowane obiekty, pozwoli Canadian Army na utrzymanie czołgów podstawowych Leopard 2 w odpowiednim stanie technicznym (Nowe celowniki dla Leopardów, 2014-06-17). W minionych latach wozy były intensywnie używane przez kanadyjski kontyngent wojskowy w Afganistanie (Kanadyjskie Leo 2A4+ do Afganstanu, 2010-03-12). Część komentatorów uważa, że w przyszłości niezbędne okaże się przystosowanie czołgów do służby na obszarach arktycznych (Kanadyjczycy ćwiczą w Arktyce, 2016-02-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.