Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MH-60R w drodze do Danii

Lotnictwo wojskowe, 12 maja 2016

Amerykanie wysłali do Danii 3 pierwsze śmigłowce morskie H-60R Seahawk.

Duńskie MH-60R oczekują na podróż do macierzystej bazy / Zdjęcie: US Navy

Przedwczoraj z lotniska William P. Gwinn, należącego do United Technologies Corporation (UTC), wystartowała para samolotów transportowych C-17A US Air Force, w ładowniach których znajdowały się 3 śmigłowce morskie MH-60R, przeznaczone dla Flyvevåbnet (wojsk lotniczych Danii). Ich celem była baza lotnicza Karup.

Rząd w Kopenhadze zakupił 9 Seahawków, w grudniu 2012. Wartość transakcji określono na 686 mln USD. Użytkownikiem pierwszych w Europie MH-60R będzie Eskadrille (eskadra) 723.

Nowe wiropłaty zastąpią w służbie Super Lynxy Mk.90B. Do zadań duńskich Seahawków należeć będzie obserwacja akwenów morskich, zwalczanie jednostek nawodnych, ochrona własnych jednostek, wspieranie misji antypirackich realizowanych pod egidą NATO, a także patrolowanie granic i łowisk oraz poszukiwania i ratownictwo (Wsparcie uzbrojenia duńskich śmigłowców, 2015-12-04).

Obecnie MH-60R używane są przez US Navy i Royal Australian Navy (królewska marynarka wojenna Australii, 725. eskadra RAN znowu w służbie, 2015-06-12). Amerykanie mają na stanie 19 eskadr, wyposażonych w 220 MH-60R. Docelowo, do czerwca 2018 US Navy odebrać ma 280 śmigłowców tego typu (US Navy wycofała SH-60B, 2015-05-13). Natomiast ostatnie z 24 Seahawków zamówionych przez Canberrę mają trafić na Antypody w br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.