Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dwusetny MH-60R

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 listopada 2014

US Navy odebrała dwusetny śmigłowiec morski MH-60R Romeo, przystosowany do zwalczania okrętów podwodnych.

MH-60R Romeo to śmigłowiec przystosowany m.in. do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP). Marynarka wojenna USA będzie eksploatowała 291 tych wiropłatów / Zdjęcie: Lockheed Martin

Romeo trafił do eskadry HSM-72, stacjonującej na terenie Naval Air Station Jacksonville na Florydzie. Wiropłat został przekazany US Navy przez Lockheed Martina, odpowiedzialnego za jego doposażenie w awionikę, systemy obserwacji i analizy, oraz prowadzenia walki w tym zwalczania okrętów podwodnych (ZOP).

Przez najbliższe 16 miesięcy jeden z tych śmigłowców będzie stacjonował na pokładzie amerykańskiego okrętu USS Fort Worth (LCS 03), klasy LCS, który rozpocznie niebawem swoją pierwszą zamorską misję. Wiropłat będzie współpracował z bezzałogowym statkiem latającym MQ-8B Fire Scout podczas operacji związanych z obserwacją i analizą otoczenia morskiego i misji ZOP (USS Fort Worth gotowy do misji, 2014-11-13; MQ-8 z pokładu USS Freedom, 2014-05-19).

US Navy jest największym użytkownikiem MH-60R – wiropłaty te wylatały dotąd ponad 250 tys. h. Marynarka wojenna USA pozyska ogółem 291 śmigłowców tego modelu. Poza USA, konsorcjum Sikorsky Aircraft/Lockheed Martin odpowiada też za ich dostawy dla królewskiej Marynarki Wojennej Australii, która wprowadzi do służby 24 statki powietrzne (Romeo odpala Hellfire, 2014-07-30, Romeo odpala torpedy, 2014-07-19). Na ich pozyskanie zdecydowała się też Dania (Seahawki dla Danii, 2012-12-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.