Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Duńskie MH-60R gotowe do odbioru

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 21 października 2015

Lockheed Martin przekaże US Navy pierwszy śmigłowiec morski MH-60R Seahawk przeznaczony dla lotnictwa wojskowego Danii.

MH-60R zostaną sprzedane Danii w ramach amerykańskiego rządowego programu Foreign Military Sales. Oznacza to, że pośrednikiem w przedsięwzięciu będzie US Navy / Zdjęcie: USN

Ceremonia odbioru śmigłowca odbędzie się jutro w zakładach Lockheed Martina w Owego, w stanie Nowy Jork. Duński MH-60R Seahawk zostanie przekazany dowództwu US Navy, która będzie odpowiadała za przeszkolenie pierwszej grupy pilotów i członków personelu obsługowego Flyvevåbnet (królewskich wojsk lotniczych Danii).

MH-60R znajdują się w zakładach w Owego od lipca (Awionika dla duńskich MH-60R, 2015-07-21). Lockheed Martin odpowiadał za zabudowę nowych urządzeń pokładowych, w tym wyposażenia awionicznego Common Cockpit. Śmigłowce przystosowano do prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych, a także wykrywania i zwalczania nieprzyjacielskich okrętów nawodnych. Duńskie wiropłaty będą również angażowane w operacje antypirackie prowadzone u wybrzeży Afryki.

Dania jest pierwszym w Europie nabywcą amerykańskich śmigłowców morskich (Seahawki dla Danii, 2012-12-07). W zakończonym przed 3 laty przetargu MH-60R zostawiły w pokonanym polu AW159 Wildcat AgustyWestlanda i AS565 MB ówczesnego Eurocoptera (obecnie Airbus Helicopters). Na korzyść Amerykanów przemówiła przede wszystkim oferta współpracy przemysłowej z duńskimi przedsiębiorstwami, w tym Termą (Terma wyposaży Black Hawki?, 2012-08-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.