Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Duński MH-60R przekazany

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 26 października 2015

Pod koniec minionego tygodnia US Navy odebrała pierwszy śmigłowiec MH-60R przeznaczony dla wojsk lotniczych Danii.

Duńskie śmigłowce morskie przystosowano m.in. do prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych, a także wykrywania i zwalczania nieprzyjacielskich okrętów / Zdjęcie: Lockheed Martin

W czwartek US Navy formalnie przejęła pierwszy duński śmigłowiec morski MH-60R. Ceremonia przekazania wiropłata odbyła się w zakładach Lockheed Martina w Owego, w stanie Nowy Jork (Duńskie MH-60R gotowe do odbioru, 2015-10-21). W najbliższych miesiącach śmigłowiec przejdzie serię intensywnych testów w locie, połączonych ze szkoleniem przyszłych pilotów i członków personelu obsługowego. MH-60R zostanie przekazany Flyvevåbnet (królewskim wojskom lotniczych Danii) do połowy 2016.

W 2012 rząd w Kopenhadze zdecydował się na kupno 9 śmigłowców morskich MH-60R. Amerykańska oferta pozostawiła w pokonanym polu AW159 Wildcat AgustyWestlanda i AS565 MB ówczesnego Eurocoptera (obecnie Airbus Helicopters, Seahawki dla Danii, 2012-12-07). Duńskie wiropłaty wytwarzane są przy dużym udziale rodzimych producentów, w tym Termy (Terma wyposaży Black Hawki?, 2012-08-14).

Dania jest 2. eksportowym nabywcą MH-60R. W 2011 na kupno 24 wiropłatów tego modelu zdecydowała się Australia. Royal Australian Navy (RAN, królewska marynarka wojenna Australii) odebrała już, za pośrednictwem US Navy, 14 śmigłowców. Ostatnie MH-60R zostaną dostarczone na Antypody w 2016 (725. eskadra RAN znowu w służbie, 2015-06-12; Pierwszy symulator dla MH-60R, 2015-03-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.