Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Navy wycofała SH-60B

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 13 maja 2015

Lotnictwo marynarki wojennej USA zakończyło eksploatację śmigłowców ZOP SH-60B Seahawk.

Zdjęcie: US Navy

W poniedziałek w Naval Air Station North Island w Coronado, w Kalifornii, odbyła się uroczystość wycofania ze służby w lotnictwie US Navy ostatnich śmigłowców Sikorsky SH-60B Sea Hawk, przeznaczonych do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP). W ciągu 30 lat eksploatacji wiropłaty tego typu wylatały ponad 3,6 mln h, zarówno podczas misji bojowych, jak i zadań szkolnych.

Pierwszą jednostką wyposażoną w SH-60B była 43. eskadra lekkich śmigłowców ZOP (Helicopter Anti-Submarine Squadron Light). W 1985 zaokrętowano ją na pokład fregaty rakietowej USS Crommelin (FFG 37), typ Oliver Hazard Perry.

Natomiast ostatnie wiropłaty tego typu wróciły do macierzystej bazy po wykonaniu zadania 17 kwietnia br. SH-60B ze składu 49. eskadry morskich śmigłowców uderzeniowych (Helicopter Maritime Strike Squadron) stacjonowały na USS Gary (FFG 51).

Od kilku lat SH-60B były sukcesywnie zastępowane przez MH-60R. Pierwszy śmigłowiec tego typu oblatano w 2005. Po raz pierwszy MH-60R zostały wysłane do akcji w lipcu 2009 (Pierwszy symulator dla MH-60R, 2015-03-30, Dwusetny MH-60R, 2014-11-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.