Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Symulator Saaba dla WSOWL

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 sierpnia 2016

Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych zawarła kontrakt na dostawy szwedzkich laserowych symulatorów strzelań.

Zestaw LSS dla WSOWL obejmuje symulatory laserowe wykorzystujące kod laserowy OSAG 2.0 i zapewnia interoperacyjność z kluczowymi państwami NATO. Moduł zarządzania i podsumowania ćwiczenia – Manpack 120 – do szczebla kompanii to przenośna stacja robocza ze zintegrowanym podsystemem łączności, która zapewnia kierownikowi ćwiczenia nieustanny dostęp do danych od szkolonych w terenie, na potrzeby przeprowadzenia after-action review / Zdjęcie: Saab

Szwedzki Saab dostarczy wrocławskiej uczelni wojskowej taktyczny symulator laserowego systemu broni strzeleckiej (LSS) wraz z instalacją i szkoleniem dla obsługi i użytkowników (Symulatory Saaba dla Nowej Zelandii, 2016-08-23; Dodatkowe CVTESS dla US Army, 2016-01-19). Postępowanie rozpoczęło się 9 lutego, najkorzystniejsza oferta została wybrana 8 sierpnia, a podpisanie umowy o wartości 3.197.785,98 PLN (z 23% VAT) miało miejsce 23 sierpnia. Złożono tylko jedną ofertę nie podlegającą odrzuceniu, Szwedzi otrzymali 80 punktów za cenę, 10 za 24-miesięczną gwarancję i 1 punkt za jakość.

Dzięki umowie przyszli oficerowie Wojsk Lądowych RP będą szkoleni z użyciem nowoczesnych symulatorów, które zapewniają interoperacyjność z silami zbrojnymi krajów NATO i państw partnerskich.

Liczymy na bliską współpracę z WSOWL przy zwiększaniu skuteczności prowadzonego szkolenia. Dzięki podpisanej przez nas umowie na dostarczanie systemu szkoleniowego, Wojsko Polskie otrzyma najwyższej jakości, wiodący na rynku system, który przyczyni się do ciągłego zwiększania jakości prowadzanego szkolenia. Dostarczymy system, który umożliwia przeprowadzanie realistycznego i szerokiego wachlarza scenariuszy pola walki – powiedział  Jason Howard, dyrektor Saab w Polsce.

Włączając do naszej oferty dydaktycznej system laserowego symulatora strzelań zwiększamy realność prowadzonych szkoleń ze słuchaczami naszej uczelni. System zapewni  kadrze dydaktycznej weryfikację założonych celów dydaktycznych zajęć, a słuchaczom sprawdzenie nabytych umiejętności. W wyniku pozyskania systemu laserowego symulatora strzelań, nasza Uczelnia będzie w stanie prowadzić szkolenie wspierane przez wszystkie trzy rodzaje symulatorów: konstruktywne, wirtualne i rzeczywiste – dodał mjr dr Marcin Bielewicz z Zakładu Symulacji Taktycznych WSOWL im. gen. Tadeusza Kościuszki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.