Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowe CVTESS dla US Army

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 19 stycznia 2016

Saab zrealizuje dodatkowe dostawy taktycznego systemu symulacji dla pojazdów amerykańskich wojsk lądowych.

Saab realizuje dostawy LSS dla czołgów Abrams i bwp Bradley, eksploatowanych przez US Army, od 1988 / Zdjęcie: Saab

Szwedzka spółka Saab otrzymała zamówienie na realizację czwartej i piątej opcji umowy dostawy taktycznego systemu symulacji pojazdów bojowych (Combat Vehicle Tactical Engagement Simulation System, CVTESS). Zlecenie o wartości 32 mln USD (ok. 132 mln zł) zostało przyjęte w grudniu 2015.

Podstawą zamówienia jest umowa ramowa na dostarczenie CVTESS podpisana z US Army w 2012. Jej przedmiot dotyczy dostawy nieokreślonej ilość sprzętu i przewiduje realizację kolejnych opcji o wartości 90 mln USD (370 mln zł) w ciągu najbliższych 5 lat.

Od 2012 CVTESS umożliwia wojskom lądowym USA prowadzenie ćwiczeń jednostek pancernych i zmechanizowanych z użyciem laserowych symulatorów strzelań (LSS) nowej generacji. LSS CVTESS zapewnia wysoką precyzję symulowanego ostrzału prowadzonego z uzbrojenia pojazdów bojowych. System ten jest stosowany we wszystkich wersjach czołgów podstawowych M1 Abrams i bwp Bradley oraz służy do symulowania uzbrojenia pojazdów sił przeciwnika (Kornet-E zniszczył Abramsa, 2015-07-20, Irak negocjuje zakup bwp Bradley, 2013-09-02).

– CVTESS jest rozwiązaniem służącym do realizacji poligonowych, taktycznych ćwiczeń dwustronnych. Wojska lądowe USA eksploatują ponad 3 tys. naszych zestawów. Jesteśmy dumni mogąc kontynuować dostawy sprawdzonych rozwiązań szkolno-treningowych, które spełniają potrzeby naszych sił zbrojnych – powiedziała Cyndi Turner, kierownik działu szkolenia i symulacji w Saab Defense and Security USA

CVTESS jest łatwy w montażu i obsłudze, a także skraca czas i zmniejsza koszty realizacji ćwiczeń z użyciem pojazdów bojowych. Wykorzystanie wysoce realistycznych scenariuszy taktycznych oraz rozbudowane narzędzie oceny i analizy ćwiczenia umożliwia żołnierzom zdobycie doświadczenia i wiedzy niezbędnej do skutecznego i bezpiecznego działania w warunkach bojowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.