Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozbudowa stoczni w Barrow

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 11 grudnia 2015

BAE Systems zleciło budowę nowej kadłubowni w stoczni Barrow-in-Furness.

Wizualizacja nowej kadłubowni, która w ciągu 2 lat powstanie na terenie stoczni BAE Systems w Barrow-in-Furness / Rysunek: BAE Systems

Morgan Sindall z Rugby w Warwickshire otrzymało zlecenie na budowę nowej kadłubowni w stoczni BAE Systems w Barrow-in-Furness. Rozbudowa brytyjskich zakładów stoczniowych trwa już od kilku miesięcy. Prace nad nowym budynkiem, w którym kompletowane będą poszczególne sekcje nowych okrętów podwodnych, powinny zakończyć się w 2017. Koszt przedsięwzięcia wyniesie co najmniej 90 mln GBP (541,3 mln zł).

W 2014 BAE Systems ogłosiło plan rozbudowy stoczni w Barrow-in-Furness. Realizacja programu ma zająć niecałą dekadę i kosztować ok. 300 mln GBP (1,8 mld zł, Rozbudowa zakładów w Barrow-in-Furness, 2014-03-14). Przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone w ramach przygotowań do budowy serii nowych brytyjskich strategicznych okrętów podwodnych (Przygotowania do budowy Successorów, 2015-10-12).

Royal Navy chce pozyskać 4 jednostki tej klasy. Pierwsza z nich powinna znaleźć się w linii pod koniec przyszłej dekady. Okręty zastąpią w służbie obecnie eksploatowane jednostki typu Vanguard (Problemy Royal Navy, 2015-05-11y).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.