Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Chennai w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 listopada 2016

W Bombaju przyjęto do służby ostatni niszczyciel rakietowy typu Kolkata.

Niszczyciele rakietowe typu Kolkata będą operować na zachodnich wodach Oceanu Indyjskiego, w tym m.in. w pobliżu wybrzeży Pakistanu / Zdjęcie: MO Indii

Ceremonia przyjęcia do służby INS Chennai (D65), typu Kolkata, odbyła się na terenie stoczni Mazagon Dock Ltd. z Bombaju. Udział wziął w niej minister obrony Indii, Manohar Parrikar. Obecni byli też członkowie załogi okrętu i przedstawiciele dowództwa Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii).

Budowę INS Chennai zapoczątkowano w 2006. Okręt zwodowano w 2010. W ostatnich latach jednostka przeszła prace wykończeniowe, w trakcie których zamontowano wyposażenie pokładowe i uzbrojenie. Okręt poddany został też serii testów morskich. INS Chennai, podobnie jak pozostałe 2 okręty typu Kolkata (proj. P-15A), INS Kolkata (D63, INS Kolkata odebrany, 2014-07-14) i INS Kochi (D64, INS Kochi w linii, 2015-09-30, na zdjęciu), zostanie podporządkowany Zachodniemu Dowództwu BNS z siedzibą w Bombaju.

Marynarka wojenna Indii będzie eksploatować jedynie 3 niszczyciele rakietowe typu Kolkata. Okręty mają 163 m długości i 17 m szerokości. Wypierają ponad 7000 t. i rozwijają 30 w. Przy prędkości marszowej 18 w zasięg wynosi ok. 15 000 km. Na uzbrojenie składa się 76-mm armata Oto Melara SRGM, cztery 30-mm zestawy obrony bezpośredniej AK-630, a także wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Barak 8 i manewrujących Brahmos. W przyszłości uzupełnią je niszczyciele rakietowe typu Visakhapatnam (proj. P-15B, Mormugao zwodowany, 2016-09-20). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra