Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjskie zakupy w Izraelu

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 13 lutego 2016

Według indyjskich mediów, do końca miesiąca rząd w New Delhi zatwierdzi zakup dużej partii uzbrojenia produkowanego przez przedsiębiorstwa izraelskie. Jego wartość szacuje się na 3 mld USD. Kontrakty miałyby zostać zawarte podczas wizyty premiera Indii Narendry Damodardasa Modiego w Izraelu.

Plan zakupów Indii w Izraelu obejmuje m.in. 164 zasobniki obserwacyjne i laserowego wskazywania celów Litening-4 dla samolotów Su-30MKI i Jaguarów oraz 250 zestawów Spice służących do przekształcania bomb konwencjonalnych w precyzyjne. Tematem innych negocjacji jest zakup 321 systemów Spike i 8356 pocisków do nich za ponad pół miliarda dolarów (Indie wybrały Spike, 2014-10-26).

Izrael jest trzecim, po USA i FR, dostawcą uzbrojenia do Indii. Pod koniec ub.r. Bhāratīya Nau Senā (marynarka wojenna Indii) przeprowadziła serię testów z użyciem pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Barak 8 (Test Barak 8, 2015-12-30). Ministerstwo obrony Indii zapowiedziało, że w ciągu najbliższych kilkunastu lat Barak 8 zostaną zamontowane na co najmniej 23 okrętach BNS, w tym na lotniskowcu INS Vikramaditya.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.