Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

INS Vikramaditya otrzymał nowe uzbrojenie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 lipca 2015

Indyjski lotniskowiec INS Vikramaditya powróci do wykonywania działań bojowych, po zakończeniu pierwszego remontu.

INS Vikramaditya w przyszłym tygodniu powróci do wykonywania działań bojowych. Okręt przeszedł pierwszy remont, połączony z zabudową rakietowych i artyleryjskich zestawów obrony powietrznej / Zdjęcie: MO Indii

Przegląd naprawczy INS Vikramaditya, połączony z modernizacją wyposażenia pokładowego, przeprowadzono w porcie macierzystym okrętu, INS Kadamba, na południu kraju. W trakcie prac dokonano przeglądu i naprawy kadłuba, pokładu lotniczego, nadbudówki i elementów układu pędnego jednostki. Zabudowano również nowe wyposażenie pokładowe, w tym rakietowe i artyleryjskie zestawy obrony powietrznej.

INS Vikramaditya wyposażono w izraelski system obrony przeciwlotniczej/przeciwrakietowej Barak-1 i 30-mm zestawy artyleryjskie obrony bezpośredniej AK-630 (Indie wstrzymują dostawy Barak-1, 2012-08-29; Vikramaditya z Barakami?, 2012-05-15). Część uzbrojenia przenosiła dotąd fregata rakietowa INS Godavari (F20), typu Godavari, która wkrótce zostanie wycofana ze służby. Okręt spędził w linii 32 lata.

Indie odebrały INS Vikramaditya, dawny rosyjski krążownik lotniczy Admirał Gorszkow, w listopadzie 2013 (INS Vikramaditya już indyjski, 2013-11-16). Okręt dotarł do obecnego użytkownika na początku 2014 (INS Vikramaditya dotarł do Indii, 2014-01-09). Lotniskowiec pozyskano bez podstawowych systemów obrony powietrznej, co w znacznym stopniu ograniczyło możliwość jego użycia operacyjnego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.