Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie pierwszego P-15B

Marynarka wojenna, 21 kwietnia 2015

W Indiach zwodowano pierwszy niszczyciel rakietowy typu Visakhapatnam (proj. P-15B), INS Visakhapatnam  (D 66).

INS Visakhapatnam zwodowano wczoraj podczas uroczystości zorganizowanej na terenie stoczni Mazagon Dock Ltd. w Bombaju. Bhāratīya Nau Senā zakupi 4 okręty typu Visakhapatnam. Ostatni z nich powinien znaleźć się w linii w 2024 / Zdjęcie: MO Indii

Okręt zwodowano wczoraj w Bombaju. Gościem honorowym uroczystości był dowódca Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii), admirał Robin Kumar Dhowan (Dowódca BNS podał się do dymisji, 2014-02-27). Wydarzenie zbiegło się w czasie z chrztem jednostki. Matką chrzestną INS Visakhapatnam została żona Dhowana, Smt Minu Dhowan.

Budowę INS Visakhapatnam rozpoczęto jesienią 2013. Okręt wejdzie do służby w 2018. BNS pozyska ogółem 4 jednostki tego typu. Projekt okrętów opracowano bezpośrednio w Indiach. Projektanci wzorowali się na konstrukcji wprowadzanych do służby niszczycieli rakietowych typu Kolkata (proj. P-15A, INS Kolkata odpalił Brahmosa, 2015-02-16, INS Kolkata odebrany, 2014-07-14).

Okręty typu Visakhapatnam mają 163 m długości i 17,4 m szerokości. Wypierają 7300 t. Rozwijają prędkość 30 w. Zasięg maksymalny przy prędkości marszowej 14 w wynosi 7400 km. Niszczyciele zostaną uzbrojone w wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych Barak 8 i pocisków manewrujących Brahmos, pojedynczą 127-mm armatę morską Oto Melara SRGM, 4 30-mm zestawy obrony bezpośredniej AK-630 oraz 2 wyrzutnie rakietowe RBU-6000 i torpedy do zwalczania okrętów podwodnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.