Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dowódca BNS podał się do dymisji

Marynarka wojenna, 27 lutego 2014

Admirał Devendra Kumar Joshi, dotychczasowy dowódca Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii) podał się do dymisji. Przyczyną są ostatnie kompromitujące wypadki z udziałem okrętów BNS.

Admirał D.K. Joshi (po środku) został mianowany na dowódcę BNS 31 sierpnia 2012. Swoją funkcję powinien pełnić przez kolejne 15 miesięcy. Na zdjęciu wraz z dowódcą Bhāratīya Thalasēnā (wojsk lądowych Indii), generałem Bikramem Singhem (po lewej) oraz dowodzącym do niedawna Bharatiya Vāyu Senā (wojskami lotniczymi Indii), marszałkiem lotnictwa Normanem A. K. Browne. Ten został zastąpiony 31 grudnia ub.r. przez marszałka lotnictwa Arupę Rahę / Zdjęcie: Asia Pacific Defense Forum

Admirał Joshi podał się do dymisji wczoraj. Ta została szybko przyjęta przez ministra obrony Indii, A.K. Antony’ego, który jednocześnie mianował na jego stanowisko wiceadmirała Robina Dhowana.

Dymisja Joshiego nastąpiła niedługo po tym, gdy indyjskie media obiegła informacja o awarii jednego z konwencjonalnych okrętów podwodnych typu Sindhughosh, INS Sindhuratna (Dym na pokładzie INS Sindhuratna, 2014-02-26). Wydaje się jednak, że incydent zaledwie przelał czarę goryczy. Okręty BNS prześladuje bowiem w ostatnich tygodniach seria kompromitujących wypadków, w wyniku których część z nich została czasowo wyłączona ze służby (Kolejna kompromitacja BNS, 2014-02-06, Indii problem z kapitanami, 2014-01-27). Do jednego z najpoważniejszych doszło z udziałem fregaty typu Talwar, INS Talwar (F40), kiedy ta zderzyła się z trawlerem u zachodnich wybrzeży Indii. W wyniku zdarzenia obrażenia ciała odniosło 4 członków załogi statku, a on sam zatonął (Kolizja INS Talwar, 2013-12-27).

Ostatnia seria wydarzeń stała się przyczyną ostrej krytyki pod adresem adm. Joshiego. Zarzucano mu, że nie potrafił poradzić sobie z problemem spadku dyscypliny wśród marynarzy oraz niewystarczającym przygotowaniem merytorycznym oficerów. Duży wpływ na ten stan rzeczy ma słabe zaplecze infrastrukturalne głównej akademii BNS w Ezhimala w południowym stanie Kerala.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra