Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie ARC Santander

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 grudnia 2016

Wczoraj w Kolumbii zwodowano pełnomorski okręt patrolowy ARC Santander.

Okręty patrolowe proj. PZE w wersji podstawowej mają 80 m długości i 13 m szerokości. Wypierają ponad 1700 t. i rozwijają 18 w. Producent zmodyfikował projekt ARC Santander, dzięki czemu jednostka jest w stanie rozwijać aż 21 w. Na pokładzie lotniczym będzie mógł stacjonować śmigłowiec morski o masie do 10 t. / Zdjęcie: Cotecmar

Ceremonię wodowania ARC Santander (PZE 48) zorganizowano w Cartagena de Indias na północy kraju. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele dowództwa Armada Nacional de Colombia (marynarki wojennej Kolumbii) i producenta jednostki, stoczni Cotecmar (Corporación de Ciencia y Tecnología para el Desarrollo de la Industria Naval Marítima y Fluvial). Obecni byli też członkowie załogi nowego okrętu.

W najbliższych miesiącach kolumbijski patrolowiec przejdzie prace wykończeniowe. Producent zamontuje wyposażenie pokładowe i uzbrojenie, w tym m.in. 76-mm armatę morską Oto Melara. Następnie okręt przejdzie próby portowe i morskie. Jednostka powinna trafić do Armada Nacional de Colombia pod koniec 2017 lub na początku 2018.

ARC Santander jest 3. kolumbijskim okrętem patrolowym, zbudowanym w ramach programu Patrulleros de Zona Marítima (PZM). W linii znajdują się już ARC 20 De Julio (PZE 46) i ARC 7 de Agosto (PZE 47, ARC 7 de Agosto w walce z piratami, 2015-08-14). Ogółem marynarka wojenna Kolumbii chce pozyskać 6 jednostek tego typu. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.