Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

1500 ofiar wojny domowej w Jemenie

Strategia i polityka, 09 lipca 2015

ONZ poinformowała, że ponad 1,5 tys. cywilów zginęło w wyniku trwających od kilku miesięcy starć jemeńskich rebeliantów z siłami rządowymi, wspieranymi przez wielonarodową koalicję państw arabskich.

Co najmniej 1500 osób zginęło, a 3600 odniosło rany w wyniku walk toczonych od kilku miesięcy przez rebeliantów Huti i lojalistów, wspieranych przez lotnictwo wielonarodowej koalicji / Zdjęcie: USAF

Wielonarodowa koalicja państw arabskich, na czele której od początku stoi Arabia Saudyjska (Rijad nie chce Iron Dome, 2015-05-28, Rijad wzmacnia granicę z Jemenem, 2015-04-27), kontynuuje zapoczątkowaną pod koniec marca kampanię nalotów na jemeńskich rebeliantów. Pozycje bojowników Huti, którzy mają korzystać z pomocy materiałowej i wywiadowczej Iranu, bombardowane są w dzień i w nocy przez lotnictwo koalicjantów. Za cel brane są przede wszystkim centra dowodzenia, stanowiska ogniowe, magazyny i składy z amunicją i zaopatrzeniem, ośrodki szkoleniowe i węzły komunikacyjne (Intensywne bombardowania Jemenu, 2015-04-21).

ONZ wyliczyła, że w wyniku trwających od 3 miesięcy intensywnych walk między rebeliantami a lojalistami wiernymi prezydentowi Abd Rabbuhowi Mansurowi Hadiemu, śmierć poniosło co najmniej 1528 jemeńskich cywilów, a kolejnych 3605 odniosło obrażenia ciała. Ponadto, ok. milion Jemeńczyków musiało opuścić swe domostwa i szukać schronienia w bezpieczniejszych częściach kraju lub za granicą.

Wielu zwykłych Jemeńczyków miało zginąć podczas starć zwaśnionych stron lub w wyniku ich następstw, cierpiąc z głodu i chorób. W niektórych przypadkach do śmierci cywilów miały doprowadzić też jednak wspomniane naloty lotnictwa arabskiej koalicji, które nie zawsze charakteryzowały się precyzją, czy rozpoznaniem sytuacji na ziemi, rażąc zarówno cele wojskowe, jak i znajdujące się w pobliżu osoby postronne (Jemeński CN-235 zniszczony, 2015-03-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.