Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykańsko-francuskie ćwiczenia

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 sierpnia 2015

W połowie sierpnia amerykański niszczyciel rakietowy USS Porter, typu Arleigh Burke i francuska fregata ZOP, Montcalm, typu Georges Leygues, przeprowadziły u wybrzeży Cypru ćwiczenia morskie.

15 sierpnia, w 71. rocznicę lądowania wojsk alianckich na południu okupowanej Francji, Montcalm, typu Georges Leygues i USS Porter, typu Arleigh Burke, przeprowadziły u wybrzeży Cypru serię ćwiczeń morskich / Zdjęcie: MO Francji

15 sierpnia, w 71. rocznicę Operacji Dragoon, okręty US Navy i Marine Nationale (marynarki wojennej Francji) przeprowadziły symulację wspólnych operacji morskich. Ćwiczenia zorganizowano u wybrzeży Cypru. Marynarze obu flot szkolili się w prowadzeniu wspólnych działań bojowych, w tym zwalczaniu nieprzyjacielskich okrętów podwodnych i jednostek nawodnych.

Ćwiczenia zakładały również współdziałanie okrętów w sieciocentrycznej przestrzeni bitewnej, przekazujących sobie wzajemnie informacje o sytuacji taktycznej, zagrożeniach i celach przy użyciu łącza informacyjnego. Na czas ćwiczeń dokonano również wymiany grup oficerów i marynarzy, którzy przez kilka godzin pełnili służbę na sojuszniczych jednostkach. Ponadto załoga stacjonującego na Montcalm śmigłowca morskiego Lynx przećwiczyła serię operacji z pokładu USS Porter.

Po zakończeniu ćwiczeń, Montcalm powróciła do wykonywania rutynowych działań na wschodnich wodach Morza Śródziemnego, prowadzonych w ramach rozpoczętego 29 lipca patrolu bojowego. Francuska jednostka pozostanie w regionie do jesieni, po czym powróci do kraju.

Montcalm przyjęto do służby w 1982. Na początku 2015 dowództwo Marine Nationale postanowiło wydłużyć o rok trwałość użytkową fregaty. W przyszłości jej miejsce w linii zajmie jedna z nowych fregat rakietowych typu FREMM (Provence przekazana, 2015-06-15; Wodowanie Languedoc, 2014-07-14).

Od kilku tygodni patrol bojowy na wschodnich wodach Morza Śródziemnego prowadzi również USS Porter. W dniach 9-13 lipca amerykański niszczyciel wziął udział w kolejnej edycji izraelskich ćwiczeń morskich Reliant Mermaid (USS Porter ćwiczył w Izraelu, 2015-08-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.