Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Porter ćwiczył w Izraelu

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 17 sierpnia 2015

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Porter, typu Arleigh Burke, zakończył kilkudniowe ćwiczenia morskie przeprowadzone wspólnie z marynarką wojenną Izraela.

USS Porter, typu Arleigh Burke, wziął udział wspólnie z izraelskimi okrętami w przeprowadzonych w dniach 9-13 sierpnia ćwiczeniach morskich, których założeniem było przygotowanie marynarzy do reagowania na różne sytuacje kryzysowe / Zdjęcie: US Navy

W dniach 9-13 lipca u wybrzeży Izraela przeprowadzono kolejną edycję ćwiczeń Reliant Mermaid. Udział m.in. wziął w nich amerykański niszczyciel rakietowy USS Porter (DDG 78), typu Arleigh Burke, a także izraelska korweta rakietowa INS Hanit, typu Sa'ar 5.

Scenariusz ćwiczeń zakładał symulację różnych sytuacji kryzysowych na morzu, w tym m.in. zatopienia sojuszniczego okrętu i przeprowadzenie akcji poszukiwawczo-ratowniczej. Na potrzeby prowadzonych operacji użyto m.in. śmigłowców morskich, a także zespołów interwencyjnych poruszających się łodziami półsztywnymi.

26 lipca USS Porter wszedł do izraelskiej Hajfy. Wizyta była jednym z elementów patrolu bojowego, prowadzonego od kilku tygodni na wschodnich wodach Morza Śródziemnego. Amerykański okręt m.in. wspiera wojska zaangażowane w kampanię nalotów na pozycje islamistów w Syrii (F-16 dotarły do Incirlik, 2015-08-10; Ponad 3 mld USD na operacje w Iraku i Syrii, 2015-07-28). W przyszłości jednostka będzie współodpowiedzialna za ochronę tureckiego terytorium przed bombardowaniem lub ostrzałem artyleryjskim (USA również wyjdą z Turcji, 2015-08-17). Przed rokiem okręt przebazowano do portu wojennego w Rocie, na południu Hiszpanii (USS Donald Cook w Rocie, 2014-02-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.