Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCGC John F. McCormick na Alasce

Marynarka wojenna, 20 marca 2017

Przed kilkoma dniami do portu na Alasce przybył kuter patrolowy Straży Wybrzeża USA, USCGC John F. McCormick.

USCGC John F. McCormick będzie jednym z 2 amerykańskich kutrów patrolowych typu Sentinel, które mają stacjonować w Ketchikan na Alasce / Zdjęcie: USCG

W piątek do portu morskiego w Ketchikan na Alasce wszedł kuter patrolowy USCGC John F. McCormick (WPC-1121), typu Sentinel. Okręt przeszedł blisko 11,5 tys. km, rozpoczynając podróż w Key West na Florydzie, gdzie w grudniu ub.r. został oficjalnie odebrany przez Straż Wybrzeża USA (USCG) od producenta, Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie (Odbiór CGC John McCormick, 2016-12-16). Patrolowiec zostanie przyjęty do służby 12 kwietnia.

USCGC John F. McCormick jest 21. kutrem patrolowym typu Sentinel pozyskanym przez USCG. Okręt powstał w ramach programu Fast Response Cutter. Ogółem USCG przyjmie do służby co najmniej 58 patrolowców tego typu (Podano termin przyjęcia do służby kolejnego Sentinela, 2017-03-17).

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Patrolowce wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm oraz systemy wsparcia dowodzenia i zobrazowania pola walki (C4ISR), wyprodukowane przez L-3 Communications (Systemy dowodzenia dla kutrów typu Sentinel, 2016-07-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.