Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCGC James coraz bliżej służby

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 lipca 2015

Trwają przygotowania do przyjęcia do służby USCGC James, piątego kutra patrolowego typu Legend, który będzie używany przez Straż Wybrzeża USA.

Kutry patrolowe typu Legend mają 127 m długości i 16 m szerokości. Wypierają 4600 t. Rozwijają 28 w. Ich zasięg wynosi 22 tys. km. Okręty uzbrojone są m.in. w 57-mm armatę i pojedynczy 20-mm zestaw obrony bezpośredniej Phalanx, a także cztery 12,7-mm wkm i dwa 7,62-mm km M240B. Obserwację przestrzeni powietrznej umożliwia trójwspółrzędny radar wieloczynnościowy Airbus Defence and Space TRS-3D / Zdjęcie: HII

Przed kilkoma dniami okręt opuścił stocznię producenta, Huntington Ingalls Industries (HII), w Pascagoula w Mississippi. Jednostka jest w drodze do Bostonu, gdzie 8 sierpnia zostanie oficjalnie przyjęta do służby w Straży Wybrzeża USA (USCG). Patrolowiec będzie stacjonował w Charleston, w Karolinie Południowej. Dołączy do USCGC Hamilton (WMSL 753), czwartego kutra patrolowego typu Legend, który rozpoczął służbę w grudniu 2014 (Pierwszy atlantycki Legend, 2014-12-10).

USCGC James (WMSL 754) odebrano przed miesiącem (USCGC James przekazany, 2015-06-10). W ostatnich tygodniach okręt poddawany był pracom wykończeniowym. Przechodził też serię testów morskich, przeprowadzonych przez USCG. Próby były okazją do zgrania jego załogi i dały marynarzom szanse do przełożenia szkolenia teoretycznego na praktykę.

USCG wprowadzi do służby co najmniej 8 kutrów patrolowych typu Legend (Zlecenie na 8. kuter typu Legend, 2015-04-01). Okręty budowane są przez HII w ramach programu National Security Cutter. Zastępują wycofywane ze służby patrolowce typu Hamilton, które są z kolei odsprzedawane sojusznikom USA, w tym m. in. Filipinom (Uzbrojenie filipińskich fregat, 2014-08-20) i Nigerii (Drugi Hamilton dla Nigerii, 2015-01-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.