Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest USCGC Munro

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 listopada 2015

W Mississippi ochrzczono 6. okręt patrolowy typu Legend, USCGC Munro.

USCGC Munro nazwano dla uczczenia pamięci jednego z marynarzy USCG, który zginął 27 września 1942, podczas działań bojowych na wyspie Guadalcanal, na Oceanie Spokojnym. W uznaniu zasług Munro został pośmiertnie odznaczony Medalem Honoru / Zdjęcie: HII

W minioną sobotę odbyła się ceremonia chrztu kolejnego okrętu patrolowego Straży Wybrzeża USA (USCG), USCGC Munro (WMSL 755), typu Legend. Budowa kutra rozpoczęła się latem 2013 (Rusza budowa kolejnego kutra dla USCG, 2013-10-09). Jednostka wejdzie do służby w 2016, po zakończeniu serii intensywnych prób morskich, a także przeszkoleniu i zgraniu jej przyszłej załogi.

USCGC Munro powstał w stoczni Huntington Ingalls Shipbuilding w Pascagoula, na terenie południowego stanu Mississippi. Okręt ma 127 m długości i 16 m szerokości. Wypiera 4600 t. Jednostka będzie rozwijać 28 w, a jej zasięg obliczany jest na 22 tys. km. Kuter uzbrojono m.in. w 57-mm armatę i pojedynczy 20-mm zestaw obrony bezpośredniej Phalanx, a także cztery 12,7-mm wkm i dwa 7,62-mm km M240B. Obserwację przestrzeni powietrznej umożliwia trójwspółrzędny radar wieloczynnościowy Airbus Defence and Space TRS-3D.

Straż Wybrzeża USA przyjmie do służby 8 jednostek typu Legend (USCGC James w linii, 2015-08-07), budowanych w ramach wieloletniego programu NSC (National Security Cutter). Nowe kutry zastępują w linii wiekowe patrolowce typu Hamilton, które są z kolei przekazywane sojusznikom USA (Uzbrojenie filipińskich fregat, 2014-08-20; Drugi Hamilton dla Nigerii, 2015-01-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.