Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norwegia zamawia P-8A

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 30 marca 2017

Norwegia zamówiła 5 morskich samolotów patrolowych P-8A Poseidon.

Norwegia zostanie 5. użytkownikiem P-8A po USA, Indiach, Australii i Wielkiej Brytanii / Zdjęcie: USN

Wczoraj podpisano umowę o zakupie przez Norwegię 5 morskich samolotów patrolowych P-8A Poseidon (Norwegia kupi P-8A, 2016-11-29). Dostawy patrolowców dla Luftforsvaret (wojsk lotniczych Norwegii) zostaną zrealizowane w l. 2022-2023. Wartość kontraktu wyniosła ok. 10 mld NOK (4,6 mld zł).

Norweskie samoloty patrolowe zostaną kupione w ramach rządowego programu Foreign Military Sales (FMS). Oznacza to, że siły zbrojne USA będą pośredniczyć w dostawach P-8A i wyposażenia dodatkowego, w tym urządzeń obserwacyjnych i uzbrojenia, jak też pomogą w szkoleniu załóg lotniczych i personelu obsługowego.

P-8A zastąpią obecnie eksploatowane statki powietrzne: 6 patrolowych P-3 Orion (4 P-3C i 2 P-3N) i 3 samoloty walki elektronicznej Dassault DA-20 Jet Falcon (Norwegia zainteresowana P-8A, 2016-07-19). Poseidony najprawdopodobniej będą stacjonowały w bazie lotniczej Evenes na północy kraju. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.