Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

P-8I na Seszelach

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 21 marca 2016

Indyjska marynarka wojenna wysłała morski samolot patrolowy P-8I Neptune na Seszele.

Przez kilka dni indyjski samolot P-8I będzie wykonywał loty patrolowe nad akwenami kontrolowanymi przez Seszele / Zdjęcie: MO Indii

Od wczoraj indyjski samolot patrolowy P-8I pełni służbę na Seszelach. Neptune wykonuje loty patrolowe nad wodami wchodzącymi w skład wyłącznej strefy ekonomicznej tego państwa. Pozostanie tam co najmniej do 23 marca.

Bhāratīya Nau Senā (marynarka wojenna Indii) jest 2. użytkownikiem P-8I, po US Navy. Indie odebrały dotąd 8 patrolowców. Wszystkie latają w składzie eskadry lotnictwa BNS, INAS (Indian Naval Air Squadron) 312A. Jednostka stacjonuje w bazie INS Rajali, na terenie południowego stanu Tamilnadu (Pierwsza eskadra P-8I, 2015-11-18).

Seszele są jednym z najważniejszych sojuszników Indii w regionie. Indyjskie władze wspierają je, przekazując sprzęt wojskowy, w tym m.in. samolot patrolowy Dornier Do-228 i szybką łódź interwencyjną (Indie wspierają Seszele, 2016-01-26; Dornier Do-228 dla Seszeli, 2015-08-31). Pod koniec 2015 władze w Wiktorii wydały zgodę na utworzenie indyjskiej bazy morskiej na terenie tego wyspiarskiego państwa (Indyjska baza morska na Seszelach).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra