Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norwegia kupi P-8A

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 listopada 2016

Rząd Norwegii przedstawił plan zakupu nowych morskich samolotów patrolowych P-8A Poseidon.

Amerykańskie siły zbrojne będą pośredniczyć w zakupie norweskich P-8A. Rząd Norwegii chce, aby kontrakt na dostawę Poseidonów uzupełniały umowy kompensacyjne, które pozwolą lokalnym przedsiębiorstwom wziąć udział w produkcji patrolowców / Zdjęcie: Boeing

W latach 2021-2022 Luftforsvaret (wojska lotnicze Norwegii) pozyskają 5 nowych morskich samolotów patrolowych Boeing P-8A Poseidon. Koszt zakupu patrolowców obliczany jest na ok. 1,1 mld USD (4,5 mld zł). Samoloty zostaną kupione w ramach amerykańskiego programu Foreign Military Sales. Pośrednikiem będą siły zbrojne USA.

Nowe P-8A zastąpią obecnie eksploatowane statki powietrzne: 6 patrolowych P-3 Orion (4 P-3C i 2 P-3N) i 3 samoloty walki elektronicznej Dassault DA-20 Jet Falcon (Norwegia zainteresowana P-8A, 2016-07-19). Poseidony będą stacjonowały w bazie lotniczej Evenes na północy kraju.

Norwegia zostanie 5. użytkownikiem P-8A po USA, Indiach, Australii i Wielkiej Brytanii. Przed tygodniem na Antypody dotarł pierwszy z 12 morskich samolotów patrolowych tego typu, zakupionych przez Canberrę (Pierwszy Poseidon w Australii, 2016-11-17). Z kolei latem indyjskie wojska lotnicze zamówiły kolejne 4 patrolowce, które uzupełnią 8 obecnie eksploatowanych Poseidonów (Kolejne Indyjskie P-8I w 2020 , 2016-11-16). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra