Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Indyjskie P-8I w 2020

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 listopada 2016

Dostawy dodatkowych indyjskich morskich samolotów patrolowych P-8I powinny rozpocząć się w lipcu 2020.

W l. 2020-2021 lotnictwo indyjskiej marynarki wojennej odbierze 4 dodatkowe samoloty patrolowe P-8I. Ponadto władze Indii rozważają wymianę i unowocześnienie elementów wyposażenia pokładowego 8 patrolowców, które znajdują się już w służbie / Zdjęcie: MO Indii

Przedstawiciele Boeinga potwierdzili, że pierwszy z serii 4 dodatkowych morskich samolotów patrolowych P-8I Neptun zostanie przekazany Indiom w lipcu 2020. Dostawy pozostałych patrolowców powinny zakończyć się w 2021. Wraz z nimi lotnictwo Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii) otrzyma też pakiet części zamiennych i dokumentację techniczną, niezbędną do obsługi samolotów.

Latem władze Indii wydały zgodę na zakup dodatkowych patrolowców (Kontrakt na dodatkowe P-8I, 2016-07-28). Porozumienie stanowiło wykorzystanie opcji umowy z 2009, w ramach której lotnictwo BNS pozyskało 8 Neptunów. Wartość nowej umowy wyniosła ok. 1 mld USD (4,1 mld zł).

Indyjskie P-8I operują w składzie eskadry INAS (Indian Naval Air Squadron) 312A, stacjonującej w bazie INS Rajali, na terenie południowego stanu Tamilnadu (Pierwsza eskadra P-8I, 2015-11-18). Część samolotów jest regularnie wysyłana na archipelag Andamanów i Nikobarów, znajdujący się w pobliżu strategicznie ważnej Cieśniny Malakka. Dodatkowe patrolowce najprawdopodobniej będą stacjonować na terenie portu lotniczego w Koczin na południowym zachodzie kraju (Nowa baza P-8I, 2016-10-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.