Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

100 tys. h nalotu KC-135

Lotnictwo wojskowe, 12 stycznia 2016

Flota tankowców KC-135 US Air Force, operująca z bazy Al Udeid wylatała w 2015 ponad 100 tys. godzin.
Tankowce KC-135 operujące z Al Udeid wylatały w ub. r. ponad 100 tys. godzin podczas lotów bojowych / Zdjęcie: US Air Force

Pentagon poinformował, że w 2015 flota samolotów KC-135 Stratotanker ze składu US Air Force, operująca z bazy lotniczej Al Udeid w Katarze, wylatała 103 419 godzin. Tankowce, wspierając działania koalicji w ramach operacji Inherent Resolve i Freedom’s Sentinel, wykonały ponad 14 700 lotów (Straty islamistów, 2016-01-08, Pierwsze francuskie loty rozpoznawcze nad Syrią, 2015-09-09).

– Podajemy paliwo każdej amerykańskiej jednostce lotniczej, która działa nad terytorium Afganistanu, Iraku, Jemenu i Syrii, a także wspieramy lotnictwo 12 krajów sojuszniczych – mówi ppłk James Murray, szef operacji 340th Expeditionary Air Refueling Squadron. – Działamy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, aby inni mogli wykonywać swoje misji – dodaje ppłk Murray.

W 2015 z Al Udeid operowało ponad 60 KC-135. Każdy z nich latał średnio przez 7 h na dobę, podając sojuszniczym statkom powietrznym ponad 189 t paliwa. Co ciekawe, były to samoloty z różnych jednostek – nie tylko eskadr liniowych US Air Force, ale także USAF Reserve i Air National Guard, z różnymi modyfikacjami. Z tego powodu załogi, które przybywały do Al Udeid w ramach rotacji, musiały przejść ponowne szkolenie w eksploatacji Stratotankerów.

Mimo wzmożonego wysiłku, Amerykanie wciąż narzekają na zbyt małą ilość tankowców, operujących nad Bliskim Wschodem. Z tego powodu rozpoczęto próby certyfikacyjne innych typów, które mogłyby wesprzeć działania lotnictwa US Air Force i US Navy (Tankowce od koalicjantów, 2015-12-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.