Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saab prezentuje nową lekką torpedę

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 30 maja 2017

Na rozpoczętych dziś targach UDT w Bremie szwedzki Saab zaprezentował nową lekką torpedę.

Nowe uzbrojenie opracowywane jest z myślą m.in. o budowanych okrętach podwodnych proj. A26 / Rysunek: Saab

Szwedzki koncern Saab przedstawił nową lekką torpedę na tegorocznej wystawie Undersea Defense Technology (UDT) w Bremie. Jest to pierwsza prezentacja rozwiązania zleconego przez szwedzką agencję zamówień obronnych (FMV) w 2016.

Przed rokiem FMV złożyła zamówienie na opracowanie i produkcję nowej lekkiej torpedy (Saab opracuje nową torpedę, 2016-05-25). Wartość powiązanego programu rozwojowego wynosi ok. 1,5 mld SEK (ok. 642 mln zł). Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane w l. 2016-2024.

- Nowy zaawansowany system torpedowy, przeznaczony na światowe rynki, zostanie pokazany po raz pierwszy. Saab jest obecnie jedynym graczem opracowującym nowy system torpedowy gotowy do sprostania współczesnym zagrożeniom. Jest to niezwykle elastyczny system, który idealnie sprawdzi się jako wyposażenie marynarek wojennych działających zarówno na wodach przybrzeżnych, jak i na otwartych morzach - powiedziała
Anne-Marie Vösu, dyrektor działu Underwater Systems będącego częścią obszaru biznesowego Saab Dynamics.

- Program rozwojowy przebiega zgodnie z planem, jesienią przeprowadzimy pierwsze prób w naszym własnym ośrodku testowym. Od czasu otrzymania zamówienia od rządu Szwecji odnotowaliśmy duże zainteresowanie tym systemem i pozostajemy w bliskim kontakcie z zainteresowanymi krajami - dodała Anne-Marie Vösu. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.