Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Saab prezentuje nową lekką torpedę

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 30 maja 2017

Na rozpoczętych dziś targach UDT w Bremie szwedzki Saab zaprezentował nową lekką torpedę.

Nowe uzbrojenie opracowywane jest z myślą m.in. o budowanych okrętach podwodnych proj. A26 / Rysunek: Saab

Szwedzki koncern Saab przedstawił nową lekką torpedę na tegorocznej wystawie Undersea Defense Technology (UDT) w Bremie. Jest to pierwsza prezentacja rozwiązania zleconego przez szwedzką agencję zamówień obronnych (FMV) w 2016.

Przed rokiem FMV złożyła zamówienie na opracowanie i produkcję nowej lekkiej torpedy (Saab opracuje nową torpedę, 2016-05-25). Wartość powiązanego programu rozwojowego wynosi ok. 1,5 mld SEK (ok. 642 mln zł). Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane w l. 2016-2024.

- Nowy zaawansowany system torpedowy, przeznaczony na światowe rynki, zostanie pokazany po raz pierwszy. Saab jest obecnie jedynym graczem opracowującym nowy system torpedowy gotowy do sprostania współczesnym zagrożeniom. Jest to niezwykle elastyczny system, który idealnie sprawdzi się jako wyposażenie marynarek wojennych działających zarówno na wodach przybrzeżnych, jak i na otwartych morzach - powiedziała
Anne-Marie Vösu, dyrektor działu Underwater Systems będącego częścią obszaru biznesowego Saab Dynamics.

- Program rozwojowy przebiega zgodnie z planem, jesienią przeprowadzimy pierwsze prób w naszym własnym ośrodku testowym. Od czasu otrzymania zamówienia od rządu Szwecji odnotowaliśmy duże zainteresowanie tym systemem i pozostajemy w bliskim kontakcie z zainteresowanymi krajami - dodała Anne-Marie Vösu. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.