Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gotland po remoncie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 grudnia 2015

FMV odebrała zmodernizowany konwencjonalny okręt podwodny typu Gotland.

Modernizacja OP typu Gotland jest jednym z etapów podnoszenia zdolności bojowej szwedzkiej floty podwodnej / Zdjęcie: MO Szwecji

W ostatnich miesiącach szwedzka grupa zbrojeniowa Saab dokonała przeglądu naprawczego i modernizacji, połączonej z wydłużeniem trwałości użytkowej jednego z okrętów podwodnych typu Gotland. Jednostka została przekazana przedstawicielom rządowej agencji ds. zakupów wojskowych (FMV). W najbliższych tygodniach przeprowadzona zostanie seria testów morskich, które pozwolą zakończyć procedurę odbioru okrętu i przywrócenia go do służby.

W trakcie prac stoczniowych główny nacisk położono na unowocześnienie elementów wyposażenia pokładowego okrętu, zamontowując nowe urządzenia służące do obserwacji i analizy otoczenia (Kongsberg doposaży Gotlandy, 2015-01-28; Sonary dla szwedzkich OP, 2014-12-08). Wymieniono również układy nawigacji i łączności. Trwałość użytkowa okrętu została wydłużona do połowy lat 2020.

Szwedzki producent nie poinformował, którą z jednostek typu Gotland przekazano FMV w ostatnich dniach. Jednak można podejrzewać, że chodzi o HMS Halland. Późnym latem ub. r. Saab otrzymał zlecenie na dokonanie remontu i modernizacji tego okrętu (Remont HMS Halland, 2014-09-30). Wykonane prace stoczniowe pozwolą na utrzymanie jednostki w linii do czasu, kiedy służbę rozpoczną pierwsze z serii nowoczesnych OP proj. A26 (Maszty dla A26, 2015-10-13; Cięcie pierwszych blach dla A26, 2015-09-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.