Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Advanced Hawk oblatany

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 czerwca 2017

Wczoraj w zakładach BAE Systems oblatano demonstrator najnowszej wersji samolotu szkolenia zaawansowanego Hawk.

Advanced Hawk przechodzi obecnie serię lotów próbnych, które pozwolą na zgromadzenie danych o jego nowych możliwościach / Zdjęcie: BAE Systems

Wczoraj demonstrator nowego wariantu samolotu szkolenia zaawansowanego BAE Systems Advanced Hawk wykonał pierwszy lot na terenie zakładów w Warton w Lancashire. Samolot został opracowany razem ze specjalistami z Hindustan Aeronautics Ltd. Jego publiczna prezentacja miała miejsce podczas wystawy Aero India 2017 w Bengaluru, na początku tego roku (Prezentacja Hawka-i, 2017-01-27).

Advanced Hawk został wyposażony w zmodernizowane przyrządy pilotażowo-nawigacyjne, w tym wskaźnik przezierny BAE Systems LiteHUD i nowy wyświetlacz o dużej powierzchni, który daje nowe możliwości szkolenia uczniów i pilotów. Samolot ma przekonstruowane skrzydła, co powoduje zwiększenie prędkości zakrętu i kąta natarcia, a także polepsza charakterystyki aerodynamiczne podczas startu i lądowania. Nowy Hawk ma większą ilość węzłów podwieszeń, nowy zestaw urządzeń samoobrony i szereg nowych instalacji pokładowych. Będzie też przystosowany do wykonywania szerszego spektrum misji.

Steve Timms, Dyrektor Zarządzający ds. Informacji Obronnych, Szkolenia i Usług w BAE Systems powiedział: Udany pierwszy lot demonstratora Advanced Hawk jest najnowszym osiągnięciem w rozwoju samolotu i stanowi przełom w ulepszaniu zdolności Hawka. […] Nowe funkcje Advanced Hawka zostały opracowane po wysłuchaniu opinii naszych klientów na temat szkolenia pilotów wojskowych w przyszłości i opracowaniu rozwiązań sprawiających, że Hawk w dalszym ciągu będzie spełniał ich wymagania.

Poinformowaliśmy też obecnych użytkowników Hawków, że wiele z proponowanych możliwości samolotu demonstracyjnego Advanced Hawk, takich jak wskaźniki i nowe skrzydło, może być dostępnych w ramach modernizacji – dodał Steve Times (Pierwszy Typhoon i Hawk dla Omanu, 2017-05-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.