Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS John S. McCain opuszcza Singapur

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 12 października 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS John S. McCain opuszcza wody terytorialne Singapuru na pokładzie statku półzanurzalnego, który przetransportuje go do Yokosuki w Japonii.

USS John S. McCain na pokładzie statku półzanurzalnego MV Treasure, który zmierza do japońskiej Yokosuki / Zdjęcie: MO Singapuru

Po kilku tygodniach przygotowań amerykański niszczyciel rakietowy USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke, rozpoczął główny etap podróży do Fleet Activities Yokosuka w Japonii. Okręt transportowany jest na miejsce na pokładzie statku półzanurzalnego MV Treasure (USS John S. McCain w drodze do Yokosuki, 2017-10-05).

Po dotarciu na miejsce rozpocznie się proces naprawy USS John S. McCain i przywrócenia okrętu do czynnej służby. Od sierpnia jednostka pozostaje wyłączona z działań operacyjnych, co jest następstwem wypadku z jej udziałem, do którego doszło na wodach nieopodal wybrzeży Singapuru. Amerykański niszczyciel zderzył się z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC.

W wyniku kolizji poważnie uszkodzony został kadłub okrętu od strony lewej burty. W zalanych i częściowo zniszczonych pomieszczeniach, w tym kajutach, zginęło dziesięciu członków załogi niszczyciela (Opublikowano listę ofiar wypadku DDG 56, 2017-08-28).

W następstwie zdarzenia dowództwo 7. floty US Navy postanowiło ukarać najwyższych stopniem oficerów, którzy znajdowali się na pokładzie okrętu w chwili wypadku. Ze swoich stanowisk zwolnieni zostali dowódca, Commander Alfredo J. Sanchez i jego zastępca, Cmdr. Jessie L. Sanchez (Konsekwencje po wypadku USS John S. McCain, 2017-10-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.