Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS John S. McCain opuszcza Singapur

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 12 października 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS John S. McCain opuszcza wody terytorialne Singapuru na pokładzie statku półzanurzalnego, który przetransportuje go do Yokosuki w Japonii.

USS John S. McCain na pokładzie statku półzanurzalnego MV Treasure, który zmierza do japońskiej Yokosuki / Zdjęcie: MO Singapuru

Po kilku tygodniach przygotowań amerykański niszczyciel rakietowy USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke, rozpoczął główny etap podróży do Fleet Activities Yokosuka w Japonii. Okręt transportowany jest na miejsce na pokładzie statku półzanurzalnego MV Treasure (USS John S. McCain w drodze do Yokosuki, 2017-10-05).

Po dotarciu na miejsce rozpocznie się proces naprawy USS John S. McCain i przywrócenia okrętu do czynnej służby. Od sierpnia jednostka pozostaje wyłączona z działań operacyjnych, co jest następstwem wypadku z jej udziałem, do którego doszło na wodach nieopodal wybrzeży Singapuru. Amerykański niszczyciel zderzył się z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC.

W wyniku kolizji poważnie uszkodzony został kadłub okrętu od strony lewej burty. W zalanych i częściowo zniszczonych pomieszczeniach, w tym kajutach, zginęło dziesięciu członków załogi niszczyciela (Opublikowano listę ofiar wypadku DDG 56, 2017-08-28).

W następstwie zdarzenia dowództwo 7. floty US Navy postanowiło ukarać najwyższych stopniem oficerów, którzy znajdowali się na pokładzie okrętu w chwili wypadku. Ze swoich stanowisk zwolnieni zostali dowódca, Commander Alfredo J. Sanchez i jego zastępca, Cmdr. Jessie L. Sanchez (Konsekwencje po wypadku USS John S. McCain, 2017-10-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra