Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dłuższa droga USS John S. McCain do Yokosuki

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 października 2017

Transportowany do Japonii amerykański niszczyciel rakietowy USS John S. McCain został skierowany do jednego z portów morskich na Filipinach.

USS John S. McCain transportowany jest do Yokosuki na pokładzie statku półzanurzalnego MV Treasure / Zdjęcie: Capt. Keith Lehnhardt, USN

Powodem skierowania na Filipiny statku półzanurzalnego MV Treasure, na pokładzie którego transportowany jest niszczyciel rakietowy USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke, było wykrycie nowego pęknięcia w poszyciu kadługa okrętu. Uszkodzenie powstało od strony prawej burty.

MV Treasure i transportowany na jego pokładzie USS John S. McCain skierowano do portu morskiego w Subic Bay na wyspie Luzon. Na miejscu załoga okrętu i specjaliści z US Navy dokonają ponownej inspekcji stanu poszycia kadłuba. W jej wyniku podjęta zostanie decyzja o sposobie zabezpieczenia niszczyciela przed dalszą częścią podróży do portu morskiego w japońskiej Yokosuce, gdzie okręt ma przejść naprawę (USS John S. McCain opuszcza Singapur , 2017-10-12).

USS John S. McCain pozostaje wyłączony z działań operacyjnych od sierpnia, kiedy uczestniczył w kolizji z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC. Do zdarzenia doszło nieopodal wybrzeży Singapuru. Wskutek wypadku okręt został poważnie uszkodzony. Woda, która dostała się do wnętrza przez nieszczelne poszycie kadłuba, zalała niektóre pomieszczenia, w tym kajuty i część maszynowni (USS John S. McCain do Yokosuki, 2017-09-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.