Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia USS Michael Murphy na Pacyfiku

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 29 stycznia 2018

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Michael Murphy wziął udział w ćwiczeniach Passex prowadzonych wspólnie z francuską, lekką fregatą rakietową Vendémiaire.

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Michael Murphy wziął udział w ćwiczeniach Passex na Pacyfiku / Zdjęcie: Mass Communication Specialist Seaman Diana Quinlan

Ćwiczenia typu Passex (passing exercise) przeprowadzono dziś na wodach Oceanu Spokojnego. Załogi amerykańskiego niszczyciela rakietowego USS Michael Murphy (DDG 112), typu Arleigh Burke i francuskiej, lekkiej fregaty rakietowej Vendémiaire (F734), typu Floréal, przećwiczyły współdziałanie i prowadzenie wspólnych manewrów na morzu.

Podczas Passex doskonalono również metody nawiązywania i utrzymywania łączności oraz nawigowania. Okazja do przeprowadzenia ćwiczeń nadarzyła się w związku z działaniami operacyjnymi, prowadzonymi w tym samym rejonie przez obie jednostki.

USS Michael Murphy w ubiegłym tygodniu opuścił bazę morską w Pearl Harbor na Hawajach (Koniec misji USS Michael Murphy, 2017-06-14). Okręt idzie w kierunku lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 1, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz. Po dołączeniu do pozostałych jednostek, niszczyciel rozpocznie działania operacyjne. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.