Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USS Carl Vinson

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 30 grudnia 2016

Na początku 2017 atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson rozpocznie nową misję bojową.

USS Carl Vinson stanie na czele lotniskowcowej grupy bojowej nr 1, która w najbliższych miesiącach będzie prowadzić działania operacyjne na Pacyfiku / Zdjęcie: USN

W pierwszych dniach przyszłego roku atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz, opuści port macierzysty w San Diego i rozpocznie nową misję bojową. Wraz z nim w morze wyjdą pozostałe okręty lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) 1, w tym krążownik rakietowy USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga oraz niszczyciel USS Wayne E. Meyer (DDG 108), typu Arleigh Burke. W kolejnych tygodniach dołączy do nich USS Michael Murphy (DDG 112, USS Michael Murphy w służbie, 2012-10-07), który stacjonuje w Naval Station Pearl Harbor na Hawajach.

Okręty CSG 1 będą prowadzić działania operacyjne na obszarze odpowiedzialności 3. i 7. floty US Navy. Jednostki mają patrolować wybrane akweny Pacyfiku, wykonując zadania wyznaczane im przez dowództwo US Navy. Przedsięwzięcie będzie realizowane we współpracy z lokalnymi sojusznikami. Amerykańskie jednostki wezmą też udział w serii wielonarodowych ćwiczeń morskich. Odbędą również kurtuazyjne wizyty w portach morskich zaprzyjaźnionych państw.

Jednym z obszarów działań USS Carl Vinson i towarzyszącego mu zespołu zadaniowego najprawdopodobniej będzie Morze Południowochińskie. W ostatnich latach US Navy regularnie wysyła swoje okręty w ten rejon, reagując w ten sposób na nasilający się konflikt politycznych, którego podłożem są spory terytorialne, prowadzone przez ChRL i inne państwa regionu (Zakaz dla USS John C. Stennis , 2016-05-02). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.