Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CSG 1 idzie w kierunku Półwyspu Koreańskiego

Marynarka wojenna, 10 kwietnia 2017

US Navy skierowała lotniskowcową grupę bojową w rejon Półwyspu Koreańskiego.

Okręty CSG 1 idą w kierunku Półwyspu Koreańskiego / Zdjęcie: USN

Od kilku dni w kierunku Półwyspu Koreańskiego idą okręty lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 1. Na jej czele stoi atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz. Zespół uzupełniają m.in.: krążownik rakietowy USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga i niszczyciele: USS Wayne E. Meyer (DDG 108) i USS Michael Murphy (DDG 112, Nowa misja USS Michael Murphy, 2017-01-13y), typu Arleigh Burke.

Według pierwotnych planów okręty CSG 1 miały skierować się w stronę Australii, aby wziąć udział w ćwiczeniach morskich organizowanych wspólnie z australijską flotę. Decyzję o przekierowaniu zespołu zadaniowego w rejon Półwyspu Koreańskiego podjęto w związku z zapowiadanymi przez władze Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej kolejnymi próbami nuklearnymi i testami pocisków balistycznych (Korea Płn. wystrzeliła rakietę z okrętu podwodnego, 2016-04-23).

W styczniu USS Carl Vinson i towarzyszące mu okręty rozpoczęły nową misję bojową (USS Carl Vinson rozpoczął nową misję, 2017-01-09). Zespół prowadzi działania operacyjne w rejonach odpowiedzialności 3. i 7 floty US Navy. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.