Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Carl Vinson rozpoczął nową misję

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 stycznia 2017

Amerykański atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson rozpoczął nową misję bojową.

Od kilku dni USS Carl Vinson idzie w kierunku zachodnich wód Pacyfiku, na których w najbliższych miesiącach będzie realizował zadania wyznaczone przez dowództwo US Navy / Zdjęcie: USN

W ubiegłym tygodniu Naval Base San Diego w Kalifornii opuścił atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz, a także okręty tworzące lotniskowcową grupę bojową (CSG) nr 1, w tym: krążownik rakietowy USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga i niszczyciel USS Wayne E. Meyer (DDG 108), typu Arleigh Burke (Nowa misja USS Carl Vinson, 2016-12-30). W najbliższych miesiącach dołączy do nich USS Michael Murphy (DDG 112, USS Michael Murphy w służbie, 2012-10-07), który stacjonuje na Hawajach.

Okręty CSG 1 będą realizować działania operacyjne na obszarach odpowiedzialności 3. i 7. floty US Navy. Operacje bojowe będą prowadzone przede wszystkim na wodach Oceanu Spokojnego. Przedsięwzięcie będzie realizowane we współpracy z lokalnymi sojusznikami.

Do zadań CSG 1 należeć będzie m.in. prezentacja amerykańskiej bandery, prowadzenie operacji bojowych wspólnie z partnerami i udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich. Niewykluczone, że okręty z zespołu zadaniowego zostaną również skierowane na Morze Południowochińskie, które w ostatnich latach stało się obszarem rywalizacji strategicznej ChRL i USA oraz ich lokalnych sojuszników (Zakaz dla USS John C. Stennis , 2016-05-02). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.