Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Carl Vinson rozpoczął nową misję

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 stycznia 2017

Amerykański atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson rozpoczął nową misję bojową.

Od kilku dni USS Carl Vinson idzie w kierunku zachodnich wód Pacyfiku, na których w najbliższych miesiącach będzie realizował zadania wyznaczone przez dowództwo US Navy / Zdjęcie: USN

W ubiegłym tygodniu Naval Base San Diego w Kalifornii opuścił atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz, a także okręty tworzące lotniskowcową grupę bojową (CSG) nr 1, w tym: krążownik rakietowy USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga i niszczyciel USS Wayne E. Meyer (DDG 108), typu Arleigh Burke (Nowa misja USS Carl Vinson, 2016-12-30). W najbliższych miesiącach dołączy do nich USS Michael Murphy (DDG 112, USS Michael Murphy w służbie, 2012-10-07), który stacjonuje na Hawajach.

Okręty CSG 1 będą realizować działania operacyjne na obszarach odpowiedzialności 3. i 7. floty US Navy. Operacje bojowe będą prowadzone przede wszystkim na wodach Oceanu Spokojnego. Przedsięwzięcie będzie realizowane we współpracy z lokalnymi sojusznikami.

Do zadań CSG 1 należeć będzie m.in. prezentacja amerykańskiej bandery, prowadzenie operacji bojowych wspólnie z partnerami i udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich. Niewykluczone, że okręty z zespołu zadaniowego zostaną również skierowane na Morze Południowochińskie, które w ostatnich latach stało się obszarem rywalizacji strategicznej ChRL i USA oraz ich lokalnych sojuszników (Zakaz dla USS John C. Stennis , 2016-05-02). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.