Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Okręty USCG na M. Południowochińskim?

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 stycznia 2017

USA mogą przebazować okręty straży wybrzeża w rejon Morza Południowochińskiego.

Przebazowanie okrętów USCG na Morze Południowochińskie pomoże w ochronie interesów lokalnych partnerów USA, ale zaogni i tak już trudne relacje Waszyngtonu z Pekinem / Zdjęcie: USCG

Filipińskie media poinformowały o możliwości zwiększenia amerykańskiej obecności wojskowej w rejonie Morza Południowochińskiego. Powołując się na wypowiedzi przedstawicieli sił zbrojnych USA i dowództwa Straży Wybrzeża USA (USCG), Filipińczycy zakładają, że podczas prezydentury Donalda Trumpa Waszyngton zdecyduje się przebazować do Azji część okrętów USCG.

Na Morze Południowochińskie mogłyby trafić m.in. okręty patrolowe typów Legend lub Sentinel (Zlecenie na ostatni Legend, 2017-01-03; Odbiór CGC John McCormick, 2016-12-16) albo też jednostki przystosowane do prowadzenia działań bojowych w rejonach przybrzeżnych, w tym np. ochrony kluczowej infrastruktury. Przebazowanie okrętów USCG do Azji najprawdopodobniej wymagałoby utworzenia lokalnej bazy, w której jednostki mogłyby uzupełniać zapasy paliwa i żywności, a także wykonywane byłyby ich przeglądy.

Ewentualna decyzja o przebazowaniu na M. Południowochińskie okrętów USCG stanowiłaby kolejną odsłonę przybierającej na sile rywalizacji strategicznej USA z ChRL w regionie. Dotąd przejawiała się ona m.in. w demonstracyjnym wysyłaniu jednostek morskich na ten akwen (USS Carl Vinson rozpoczął nową misję, 2017-01-09; Liaoning na M. Południowochińskim, 2017-01-04). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.