Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tajowie zadowoleni z ukraińskiego uzbrojenia

Wojska lądowe, 15 kwietnia 2014

Przedstawiciele wojsk lądowych Tajlandii wyrazili zadowolenie z prób poligonowych zakupionych na Ukrainie czołgów podstawowych T-84M Opłot.

Zdjęcie: Ukrspeceksport

Próby realizowano w ostatnim czasie na terenie poligonu Sakeav, w obecności przedstawicieli wojsk lądowych Tajlandii oraz tajskiej rodziny królewskiej. Wojskowi pozytywnie wyrazili się na temat zdolności operacyjnych czołgów, których pierwsza transza, licząca 5 jednostek, dotarła do odbiorcy na początku br. (Pierwsze Opłoty w Tajlandii, 2014-02-06).

Przypomnijmy, że Tajowie zakupili do tej pory 49 Opłotów (Prezentacja pierwszego Opłota dla Tajlandii, 2013-06-26). Porozumienie z 2011 opiewało na kwotę 7,2 mld THB (680,3 mln zł). Dostawy czołgów powinny zostać zrealizowane w br. Tak przynajmniej zakładała pierwotna umowa. Nie wiadomo, jak na rzeczywiste tempo jej realizacji wpłynie napięta sytuacja polityczna w Tajlandii (Kryzys polityczny zagrozi tajskim zbrojeniom?), a także kryzys polityczno-wojskowy na Ukrainie (Łodzie patrolowe Sea Force dla Ukrainy, 2014-04-14¸ Pomoc USA dla Ukrainy , 2014-03-31).

Poza próbami Opłotów, Tajowie poddali technicznej ocenie kolejną transzę kołowych transporterów opancerzonych BTR-3E1, zakupionych na Ukrainie w minionych latach (Kontrakt na BTR-3E1 dla Tajlandii, 2011-08-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.