Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Opłoty w Tajlandii

Wojska lądowe, 06 lutego 2014

Do Tajlandii dotarła pierwsza partia czołgów T-84M Opłot.

Zdjęcie: Ukrspeceksport

Czołgi zostały wyładowane na terenie portu morskiego w Sattahip na południu kraju. Jest to pierwsza partia 5 T-84M Opłot, tych samych, które zostały odebrane przez wojska lądowe Tajlandii w październiku 2013 (Pierwsza partia Opłotów dla Tajlandii, 2013-10-19).

W najbliższym czasie Opłoty zostaną poddane próbom poligonowym, które zadecydują o ostatecznym przejęciu czołgów przez Tajów. Wówczas ruszyć powinny dostawy kolejnych transzy T-84M. Dla przypomnienia, we wrześniu 2011 Tajlandia zamówiła 49 czołgów Opłot. Wartość zawartego wówczas porozumienia wyniosła 7,2 mld THB (680,3 mln zł) (Prezentacja pierwszego Opłota dla Tajlandii, 2013-06-26).

Warto zaznaczyć, że pozytywna ocena Opłotów podczas wspomnianych prób poligonowych i tak nie zagwarantuje ciągłości dostaw czołgów. Wszystko przez kryzys polityczny w Tajlandii, który sparaliżował funkcjonowanie administracji państwowej. Opozycja domaga się m.in. oceny opłacalności zawartych w ostatnich latach kontraktów zbrojeniowych, a w przypadku podejrzeń o brak ich legalności, anulowania umów (Kryzys polityczny zagrozi tajskim zbrojeniom?, 2014-01-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.