Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tajlandia kupi samoloty szkolno-bojowe?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 stycznia 2014

Rząd Tajlandii planuje rozpisanie przetargu na dostawę 16 odrzutowych samolotów szkolno-bojowych. Chce na nie przeznaczyć 400 mln USD.

Czarnym koniem tajlandzkiego przetargu może zostać chiński L-15, który dopiero wchodzi na rynek odrzutowych samolotów szkolno-bojowych

Ministerstwo Obrony Tajlandii planuje rozpisanie przetargu na dostawę odrzutowych samolotów szkolno-bojowych (lead-in fighter trainer, LIFT). Według Jane’sa, na partię 16 maszyn chce przeznaczyć 400 mln USD. Wielkość zamówienia może zostać zwiększona po zrealizowaniu pierwszego etapu planowanego kontraktu.

W latach 2011-2013 wojska lotnicze Tajlandii odebrały 12 myśliwców wielozadaniowych JAS39 Gripen. Władze planowały zwiększenie zamówienia, ale z powodu kryzysu politycznego i ograniczeń budżetowych tych zamiarów na razie nie zrealizowano (Kryzys polityczny zagrozi tajskim zbrojeniom?, 2014-01-13). Być może zakup samolotów szkolno-bojowych jest alternatywą dla nabycia Gripenów. Nowe samoloty miałyby zastąpić przestarzałe F-5 Tiger II i L-39 Albatros, kupione ponad 20 lat temu.

Wśród oferentów w nowym przetargu znajdą się zapewne KAI, BAE Systems, Aero Vodochody, Alenia Aermacchi i Hongdu. Mogą oni zaproponować – odpowiednio – samoloty T-50 Golden Eagle, Hawk, L-159 ALCA, M-346 Master i L-15. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się procedura przetargowa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.