Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kryzys polityczny zagrozi tajskim zbrojeniom?

Strategia i polityka, 13 stycznia 2014

Wielomiesięczny kryzys polityczny w Tajlandii może zagrozić licznym tajskim programom zbrojeniowym.

Dodatkowe 6 JAS39 Gripen C/D miałoby stanowić uzupełnienie dla 12 samolotów tego typu nabytych w przeszłości. Nie wiadomo jednak, czy Tajom uda się zrealizować plany ich zakupu / Zdjęcie: Saab

Od wielu miesięcy protestujący przeciwko rządom premier Yingluck Shinawatrawy paraliżują Bangkok i inne większe miasta Tajlandii. Postawiona w sytuacji bez wyjścia, polityk rozwiązała parlament i zarządziła nowe wybory do legislatywy. Elekcja zostanie przeprowadzona 2 lutego.

Wielu ekspertów jest jednak zdania, że same wybory nie zakończą kryzysu politycznego, w jakim znalazła się Tajlandia. Co gorsza, paraliż instytucji państwowych oznacza zamrożenie środków finansowych, które miałyby zostać przeznaczone na realizację licznych programów zbrojeniowych, zapoczątkowanych lub jedynie zapowiedzianych przez Bangkok (Tajowie przymierzają się do kolejnych zakupów, 2013-10-15).

Blady strach padł zwłaszcza na producentów takich typów uzbrojenia, jak: stacje radiolokacyjne AN/TPS-78 (Tajlandia zamawia AN/TPS-78, 2013-11-26), czołgi T-84M Opłot (Pierwsza partia Opłotów dla Tajlandii, 2013-10-19), czy śmigłowce UH-72A Lakota (Tajlandia zebrała środki na zakup UH-72A, 2013-10-11). Nie wiadomo też, jak potoczą się losy zapowiedzianego zakupu kolejnych myśliwców JAS39 Gripen C/D, które mają stanowić uzupełnienie dla 12 zakupionych w przeszłości samolotów szwedzkiego Saaba (Gripeny operacyjne w Tajlandii, 2011-07-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.