Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Modernizacja Anzaców

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 października 2015

BAE Systems wkrótce zakończy kolejny etap modernizacji australijskich fregat rakietowych HMAS Anzac i HMAS Perth.

Drugi etap modernizacji HMAS Anzac zakończy się już w najbliższych tygodniach. Prace nad HMAS Perth będą z kolei prowadzone do grudnia. Na początku 2016 obie fregaty powinny wznowić działania bojowe / Zdjęcie: MO Australii

W ciągu kilku tygodni BAE Systems zakończy 2. etap programu modernizacji fregat rakietowych HMAS Anzac i HMAS Perth, typu Anzac. Prace modernizacyjne prowadzone są, odpowiednio, na terenie Fleet Base East na Garden Island, w Sydney i w cywilnej stoczni w Henderson, w Australii Zachodniej.

W ramach 2. etapu modernizacji Anzaców BAE Systems dokonało przeglądu naprawczego i ewentualnej wymiany wybranych elementów wyposażenia obu okrętów. Australijskie fregaty otrzymały m.in. nowe urządzenia obserwacji i analizy otoczenia. Program modernizacyjny zakłada również modyfikacje pokładów lotniczych i przebudowę hangarów HMAS Anzac i HMAS Perth. W przyszłości na obu okrętach będą stacjonować nowe śmigłowce morskie MH-60R (Pierwszy symulator dla MH-60R, 2015-03-30).

W latach 2011-2014 BAE Systems zrealizowało pierwszy etap modernizacji HMAS Anzac i HMAS Perth. Oba okręty otrzymały nowe wyposażenie obserwacji i analizy pola walki, w tym m.in. radary nawigacyjne SharpEye od Kelvin Hughes, systemy wykrywania i śledzenia celów w podczerwieni, Vampir-NG (Veille Air-Mer Panoramique Infrarouge Nouvelle Génération) od Sagema i unowocześniony system prowadzenia walki od szwedzkiego Saaba (Nowe systemy łączności Anzaców, 2013-12-02). Australijskie fregaty uzbrojono również w zestawy przeciwlotnicze/przeciwrakietowe RIM-162 Evolved SeaSparrow Missile (Próby morskie HMAS Anzac, 2014-11-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.