Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powrót VII zmiany PKW Afganistan

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 22 czerwca 2018

Żołnierze VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan wrócili do kraju na pokładzie amerykańskiego ciężkiego samolotu transportowego C-17 Globemaster III, który wylądował na lotnisku we Wrocławiu.

Żołnierze VII zmiany PKW Afganistan po powrocie do kraju / Zdjęcia: kpt. Katarzyna Sawicka, szer. Natalia Wawrzyniak, 10. Brygada Kawalerii Pancernej

Na lotnisku we Wrocławiu żołnierzy powracających z misji przywitała delegacja i dowódca 10. Brygady Kawalerii Pancernej. Uroczysty apel rozpoczęło złożenie meldunku przed dowódcę uroczystości, ppłk Roberta Wiese, dowódcy świętoszowskiej jednostki, gen. bryg. dr Dariuszowi Parylakowi.

Żołnierze VII zmiany PKW Afganistan spędzili na misji prawie siedem miesięcy (Żołnierze 10.BKPanc. wylecieli do Afganistanu, 2017-12-01). Trzon kontyngentu stanowili żołnierze z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Ponad siedemdziesięciu, z około dwustu trzydziestu żołnierzy, na co dzień pełni służbę w świętoszowskiej jednostce. Pozostali to elementy wydzielone z jednostek wojskowych Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Specjalnych.

14 czerwca w bazie Bagram w Afganistanie odbyło się oficjalne przekazanie dowodzenia między dowódcami VII i VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego (Przekazanie dowodzenia w PKW Afganistan, 2018-06-15). Trzon nowej zmiany stanowią żołnierze z 34. Brygady Kawalerii Pancernej, wspierani przez wojskowych z m.in. 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Na podstawie informacji kpt. Katarzyny Sawickiej, 10. BKPanc.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.