Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przetarg na australijskie fregaty

Marynarka wojenna, 03 kwietnia 2017

Rząd Australii zapoczątkował ostatni etap przetargu na dostawę 9 nowoczesnych fregat rakietowych.

Prezentowana na zdjęciu fregata rakietowa typu FREMM (włoska Carabiniere) to jedna z 3 propozycji, złożonych Australii w ramach programu Future Frigate / Zdjęcie: Michał Jarocki

W ubiegłym tygodniu rząd Australii opublikował zaproszenie do składania ostatecznych ofert (RfT) w ramach programu Future Frigate. Zostało ono skierowane do 3 przedsiębiorstw, które dopuszczono do ostatniego etapu przetargu: włoskiej Fincantieri, hiszpańskiej Navantii i brytyjskiego BAE Systems (Trzech oferentów w programie SEA 5000, 2016-04-19). Wybór zwycięskiej oferty zostanie dokonany w 2018.

Australia zamierza pozyskać 9 nowoczesnych fregat rakietowych. Ich konstrukcja prowadzona będzie w rodzimej Adelajdzie przy wsparciu technicznym, zakładającym m.in. transfer technologii, ze strony jednego z 3 zagranicznych podmiotów. Budowa pierwszego okrętu ma rozpocząć się w 2020. Nowe jednostki zastąpią w linii obecnie eksploatowane fregaty rakietowe typu Anzac (Zakończono modernizację HMAS Stuart, 2017-03-28).

Fincantieri oferuje Australii zakup fregat typu FREMM (Powstało Fincantieri Australia, 2016-12-20). Natomiast hiszpańska Navantia chce zainteresować Canberrę kupnem okrętów sprawdzonego już przez rodzimą flotę proj. F100, który został jednak zmodyfikowany, tak aby odpowiadał wymogom nowego klienta (ESPS Cristobal Colon w Australii, 2017-03-21). Z kolei BAE Systems proponuje Australii kupno jednosek typ 26, które zamówiła również Royal Navy (Kolejni dostawcy programu GCS, 2016-12-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.