Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Porozumienie Austala i ASC

Marynarka wojenna, 09 czerwca 2017

Australijskie stocznie zawarły porozumienie o współpracy przy realizacji programu budowy 9 nowoczesnych fregat rakietowych.

Prezentowana na zdjęciu włoska fregata rakietowa typu FREMM (Carabiniere) to jedna z 3 propozycji, złożonych Australii w ramach programu Future Frigate / Zdjęcie: Michał Jarocki

Zlokalizowane w Henderson przedsiębiorstwo Austal porozumiało się ze stocznią ASC z Australii Południowej w sprawie współpracy przy realizacji jednego z najważniejszych programów zakupowych rodzimej marynarki wojennej, Future Frigate. Oba przedsiębiorstwa mają zaangażować się w budowę serii nowoczesnych fregat rakietowych, korzystając z nabytego doświadczenia oraz umiejętności kadry pracowniczej.

W 2020 na południu Australii ma rozpocząć się budowa pierwszej z fregat rakietowych nowego typu. Konstrukcja będzie prowadzona we wspomnianej stoczni ASC. Projekt okrętów zostanie wybrany w przetargu, w którym udział bierze 3 oferentów: włoska Fincantieri, hiszpańska Navantia i brytyjskie BAE System (Przetarg na australijskie fregaty, 2017-04-03).

Nowe fregaty zastapią obecnie eksploatowane jednostki typu Anzac (Załoga HMAS Arunta przejmuje narkotyki, 2017-05-15). Koszt programu Future Frigate oblicza się na ok. 35 mld AUD (98 mld zł). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.