Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

XEOS w Dolnośląskim Klastrze Lotniczym

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 26 października 2018

25 października w siedzibie centrum szkoleniowego spółki XEOS w Bielanach Wrocławskich, odbyła się uroczystość związana z przyjęciem tego przedsiębiorstwa do Dolnośląskiego Klastra Lotniczego.

Od lewej: Dyrektor zarządzający XEOS Thomas Böttger, wiceprezes zarządu Dolnośląskiego Klastra Lotniczego Dorota Giżewska, prezes zarządu Dolnośląskiego Klastra Lotniczego Radosław Majda i menadżer ds. Dolnośląskiego Klastra Lotniczego Robert Woźny / Zdjęcie: Grzegorz Sobczak

XEOS jest wspólnym przedsięwzięciem Lufthansa Technik i GE Aviation. Będzie zajmować się obsługą i naprawami silników lotniczych GE Aviation – w pierwszej kolejności GE-2Bnx, a w przyszłych planach także GE9X. Spółka zainwestowała około 250 mln euro w stworzenie od podstaw zakładu zlokalizowanego w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Środzie Śląskiej. Centrum zostanie otwarte na początku 2019. Znajdzie w nim zatrudnienie 600 pracowników.

O ile budowa zakładu obsługi silników jeszcze trwa, w Bielanach Wrocławskich działa pełną parą ośrodek szkoleniowy kształcący kadry dla budowanego zakładu XEOS. Pierwsze grupy ukończyły już szkolenie, a pracownicy uczestniczą w programach doskonalenia zawodowego w zakładach Lufthansy Technik w Europie.

Celem funkcjonowania Dolnośląskiego Klastra Lotniczego jest skupianie przedsiębiorstw i instytucje zajmujących się produkcją na rzecz lotnictwa i stwarzanie nowych możliwości funkcjonowania branży lotniczej w regionie. Od 2014 przedsięwzięciu patronuje Ministerstwo Gospodarki. Jak powiedział Thomas Böttger, dyrektor zarządzający XEOS, wstąpienie do inicjatywy jest szansą na jeszcze większe zaangażowanie w rozwój przemysłu lotniczego na Dolnym Śląsku (Inwestycja XEOS w Środzie Śląskiej, 2016-12-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.