Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozmowy o sprzedaży HMS Ocean

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 sierpnia 2017

Władze Brazylii i Wielkiej Brytanii mają kontynuować rozmowy w sprawie ewentualnej sprzedaży do Ameryki Południowej śmigłowcowca HMS Ocean.

Sprzedaż HMS Ocean Brazylii jest jedną z kilku branych pod uwagę opcji zagospodarowania okrętu po 2018 / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Rozmowy w sprawie ewentualnej sprzedaży śmigłowcowca HMS Ocean (L12) do Brazylii mają trwać od kilku miesięcy (HMS Ocean dla Brazylii, 2017-04-11). Z informacji publikowanych przez brytyjskie i brazylijskie media, powołujące się na źródła w resortach obrony obu państw, wynika że koszt odkupienia okrętu flagowego Royal Navy przez Marinha do Brasil (marynkę wojenną Brazylii) może wynieść 80,3 mln GBP (379 mln zł). Władze w Brasílii miały wystąpić do Londynu z zapytaniem o możliwość rozłożenia spłaty na raty.

Orendownikiem zakupu HMS Ocean ma być dowództwo Marinha do Brasil. Pozyskanie okrętu pozwoliłoby bowiem wypełnić lukę w linii, powstałą po zakończeniu eksploatacji wiekowego lotniskowca Sao Paulo (A 12, Demobilizacja lotniskowca Sao Paulo, 2017-02-19).

HMS Ocean ma zostać wycofany z linii w 2018 po 20 latach służby. Jego miejsce jako okrętu flagowego Royal Navy zajmie HMS Queen Elizabeth (R08), pierwszy z lotniskowców typu Queen Elizabeth (USS George HW Bush na drodze QE, 2017-08-09). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.